۱۳۹۱ آذر ۲۷, دوشنبه

چشمت کور، مهدی چند سالی بود که میخواست چند کیلو وزن کم کند!

خبر کوتاه بود، ساعت ٢٢ دیشب، در حالی که خیابان های تهران را برف پوشانده بود، مهدی هاشمی بعد از ٨١ روز زندان انفرادی به خانه پدری بازگشت!
پدر زجر دیدهِ این زندانی سیاسی به محض دیدن فرزند، او را در آغوش گرفت و به فرزند آزاد شده خود گفت : زندان چطور بود؟ چه قدر لاغر شدی؟ آن جا با تو چه کرده اند؟
خانم عفت مرعشی، مادرِ این زندانی سیاسی، در حالی که شیون میکرد، خطاب به خامنه ای گفت: چشمت کور، مهدی چند سالی بود که میخواست چند کیلو وزن کم کند!
خبرنگار ما با شنیدن ضجه های این پدر و مادرِ پیر و در حالیکه هیچ تفاوتی در قطرِ گردن آقای مهدی هاشمی از هنگام ورود پیروزمندانه ایشان به میهن اسلامی مشاهده نمیکرد از حال رفت و موفق به ثبت باقی گزارش نشد!
لازم به ذکر است که همانطور که وبلاگنویسی قبلا گفته بود : تَبر هم نمیتونه این گردن رو بزنه!

۲ نظر:

 1. Ashkanjan ۱ دقیقه قبل گفت:
  در اینکه عده زیادی از جوانان ایرانی، خصوصا از قشری که دستشان به دهانشان میرسد، زبان انگلیسی را خوب میدانند بحثی نیست اما این گزارشی از تلویزیون حکومتی پرس تی وی، ویترین جمهوری اسلامی در خارج است.
  .
  نه دوست عزیز! هم شما متوجه تشدید و هم سایرینی که دراینمورد کامنت دادن.. جوانانی که در این گزارش بقولی انگلیسی بدون لحجه صحبت کردن همگی از اونهایی بودند که یا در کودکی بهمراه والدین خود بخارج برده شده بودند یا اینکه در همانجا بدنیا آمده بودند و بهر دلیلی فعلا با والیدین خود به ایران آمده اند.. بهمین سادگی .. هیچی ربطی هم به تبحر در یادگیری زبان ندارد
  من خودم در خارج از ایران بوده ام میدانم.. محال است کسی با هراندازه تبحر و تسلط بر زبانی بدون حضور در همان محل لحجه بومی این کشور داشته باشه
  یا باید از کودکی همانجا باشه یا متولد شده باشد
  بهمین راحتی.. هیچ لزومی هم در یادگیری و تبحر داره.. به مثال بچه ای که تازه متولد شده و شروع به صحبت کرده
  موفق بشید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. کامنت Keyvan مربوط به این کامنت من است:

   http://balatarin.com/permlink/2012/12/17/3221190#c-5826734

   حذف