۱۳۹۴ فروردین ۱۲, چهارشنبه

بیماری هموفیلی جان کری و تعلیق مذاکرات اتمی در لوزان!


خانم مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در تماس تلفنی دربارهٔ صحت و سقم مطالب منتشره در مورد تعلیق مذاکرات هسته ای با خبرنگار ما به گفتگو پرداخت.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت که بر اساس یکی از بندهای موافقت نامه ای که در مذاکرات ایران و ١+۵ در تاریخ ١۵ ژانویه (٢۵ دی ماه) که در سطح معاونان وزرای خارجه در ژنو برگزار شد، مقرر گردید که در ازاء جام زهری که مقام معظم رهبری میل خواهند فرمود، دو تن از اعضاء تیم باراک اوباما مبادرت به عمل ختنه بنمایند!
بعنوان سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از حسن نیت آقای آلن ایر، سخنگوی فارسی زبانِ وزارت خارجه آمریکا که یکی از دو عضو انتخابی بودند، تشکر میکنم اما متاسفانه در آخرین لحظات باخبر شدیم که هیئت آمریکائی بیماری ارثی هموفیلی آقای جان کری  را بهانه ای برای زیر پا گذاشتن یکی از بندهای موافقت نامه ژنو قرار داده است!

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در رابطه با نقض عهد هیئت آمریکائی عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری بارها بر عدم حسن نیت آمریکا گوشزد کرده بودند، امیدواریم که برای اولین بار آمریکائی ها به این نتیجه برسند که باید برای حل مسالمت آمیز این مساله،  استاندارد دوگانه را در مورد اعضاء خود اعمال نکنند!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر