۱۳۹۰ اسفند ۲, سه‌شنبه

فرخ کشتگر : اگر اين خبر راست باشد!

نخست خلاصه خبر را بخوانيد:
سایت وزین هابیلیان از قول رهبر شیعیان تایلند و مدیر مرکز مطالعات اسلامی موسسه المهدی، آقای سلیمان الحسینی اعلام کرده است که ۴ مظنون مشارکت در طرح بمب گذاری در بانکوک از اعضای گروهکی موسوم به مجاهدین خلق (منافقین) هستند!

اين که يک سازمان سياسی ايرانی متهم به همدستی به بمب گذاری در بانکوک، يعنی به خيانت عليه کشور خود متهم شود، مساله کوچکی نيست که بتوان از کنار آن گذشت و يا با يک تکذيب خشک و خالی به رفع و رجوع آن نشست! بويژه آن که اين بمب گذاری می تواند زمينه ساز يک جنگ خانمانسوز ميان ايران و قدرت های خارجی باشد!
هر چند که مجاهدین خلق تاکنون به يک تکذيب خشک و خالی هم اقدام نکرده اند!

اگر اين ادعا درست باشد و مجاهدين خلق در همدستی با موساد در طرح این بمب گذاری مشارکت کرده باشند طبعا به یک تکذيب ساده خبر اکتفا خواهند کرد. اما اگر، نه در آن بمب گذاری نقشی و نه با سازمان موساد دستی در همکاری داشته اند، برای اعاده حيثيت از خود بايد قاعدتا با همه امکانات تبليغاتی خاص خود که در آن استادند به ميدان آيند و برای رفع اتهام از خود به چند اقدام زير متوسل شوند:


۱- ارتباط و همکاری با سازمان های جاسوسی را برای هر سازمان سياسی مذموم و غيرقابل قبول اعلام کنند و به صراحت هرگونه درافتادن در اين گونه مناسبات را محکوم کنند!

۲- اعلام نمايند که در بمب گذاری در بانکوک شرکت نداشته و آن را محکوم می کنند!

۳- بالاخره آن که اگر سازمان مجاهدين با سازمان های جاسوسی اسرائيل در بمب گذاری بانکوک همدست نبوده اند، روشن شدن قضيه کار چندان دشواری نيست. مجاهدين استطاعت مالی آن را دارند که بهترين وکلای آمريکايی را استخدام کنند و از طريق آنان از سایت وزین هابیلیان و رهبر شیعیان تایلند که اين دروغها را عليه سازمان مجاهدين بافته اند شکايت کنند. در اين صورت اگر رهبر شیعیان تایلند مدرک محکمه پسندی برای اثبات ادعای خود نداشته باشد محکوم می شود و مجاهدين از اين اتهام مبرا می شوند!

اگر سازمان مجاهدين به هيچ يک از اقدامات بالا متوسل نشود، آن وقت بديهی است که می توان خبر شخصیت معتبری مثل  سلیمان الحسینی، مدیر مرکز مطالعات اسلامی موسسه المهدی و رهبر شیعیان تایلند که در سایت وزین هابیلیان بيان شده است، را باور نمود!


فرخ کشتگر
سه شنبه ٢٨ ربیع‌الاول ۱۴۳۳ قمری
بعدالتحریر :
بعد از نگارش این مطلب با کمال تاسف  متوجه شدم که غیر از سایت وزین هابیلیان، سایتهای وزینِ دیگری مانند تابناک، يالثارات، ایرنا، عصر ایران و ... به نقل این خبر مبادرت نموده اند. البته این وظیفه سازمان مجاهدين  خلق است که درصورت  دست نداشتن در این بمب  گذاریها و با توجه به استطاعت مالی و وقت فراوان!، از سایتهای  وزینِ ذکر شده بخواهند که  از نقل اخبار دروغ خودداری کنند!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر